Кривичен прогон против Енвер Хусејн

Левица иницира кривичен прогон против заменик-министерот за труд Енвер Хусејн, поради лажирање официјален документ со ЕУ-знаменце во случајот „Бехтел и Енка“

Левица иницира кривичен прогон против заменик-министерот за труд Енвер Хусејн, поради лажирање официјален документ со ЕУ-знаменце во случајот „Бехтел и Енка“ Правниот сектор на Политичката партија Левица, до Основното јавно обвинителство – Скопје, поднесе кривична пријава против актуелниот заменик-министер за труд и социјална политика – Енвер Хусејн за сторено кривично дело против службената должност – „Фалсификување службена исправа“,…

повеќе
koridor 10 b crop

По шест месеци од договорот, „Бехтел и Енка“ денеска ќе почнат со градежни активности на Коридорот 8

11:31:01 Првиот вицепремиер Артан Груби денеска ќе има свое обраќање по кое со минирање во близина на селото Горна Бањица, на потегот меѓу Гостивар и Кичево ќе биде означен стартот на теренските работи од изградбата на Коридорот 8 кој ќе го гради американско – турскиот конзорциум „Бехтел и Енка“ врз основа на договор кој македонската…

повеќе