НОВО
mitskoski mickoski

Мицкоски најави многу проекти низ цела Македонија: Изградба на градинки, локални патишта, училишта, амбуланти, спортски сали во 15 општини…

Изградба на градинки, локални патишта, училишта, амбуланти, спортски сали во 15 општини… Вообичаено прес конференциите кои се одржуваат се за лоши теми од болното секојдневие. Тоа е така затоа што во Македонија никогаш не се живеело полошо. Но, денес оваа прес конференција е поврзана со добри и позитивни вести кои се однесуваат на работата на…

повеќе
antonio milososki

ВМРО-ДПМНЕ допрва ќе одлучува за учество во техничката влада!?

Наслов:Милошоски: Во следните неколку дена органите на ВМРО-ДПМНЕ ќе одлучуваат за учество во техничката влада Пратеникот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, изјави дека органите на партијата во следните неколку дена ќе одлучуваат дали ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува во техничката влада. Според Милошоски, ВМРО-ДПМНЕ би требала да учествува во техничката влада за да…

повеќе
dzaferi

За СДСМ, е прифатлив предлогот актуелниот претседател на Собранието да биде технички премиер во 100-те дена пред изборите што треба да се одржат напролет.

Наслов: Реакции по премиерската номинација на Џафери: ВМРО-ДПМНЕ го преиспитува учеството во преодната Влада, ДС смета дека нема поддршка за одлуката-Нова Македонија СДСМ вечер на седница на Извршниот одбор треба да ја формализира одлуката актуелиот координатор на пратеничката група Јован Митрески, да биде претседател на Собранието до неговото распуштање, но и да донесе други одлуки…

повеќе
fb img 1700030161314

Коруптивниот ГУП на Костадинов со потврда од инспекторат дека е НЕЗАКОНСКИ ❗

Коруптивниот ГУП на Костадинов со потврда од инспекторат дека е НЕЗАКОНСКИ ❗ После инспекцискиот надзор од страна на Државниот инспекторат за градежништво и урбанизам после поднесената претставка, констатирано е дека се најдени повеќе други неправилности, помеѓу кои и ненавременото формирање на Партиципативно тело во Општина Струмица ❗ На потег се и останатите институции до каде…

повеќе
mickoski 1 1 1024x576

МИЦКОСКИ: Ковачевски води некоја чудна игра за изборите, не знам кој е тој што го советува дека сега е моментот да биде мачо

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека тие прифаќаат работни групи за утврдување на датумот за одржување на изборите во 2024 и бара тие што поскоро да се сретнат. -Димитар Ковачевски води некоја чудна „мачо“ игра, која навистина не ја разбирам, не знам кој е тој кој го советува дека сега е моментот да…

повеќе
387864386 338974005299475 431455008692259954 n

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да ги бојкотира претседателските избори, ќе победиме убедливо, подготвени сме за сите сценарија

ВМРО-ДПМНЕ влегува во овие избори како фаворит и јас кажав во неколку наврати дека кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ќе води пред кандидатот на ДУИ и СДС отприлика околу 100.000 гласови. Нема потреба зошто да ги бојкотираме, друго е прашањето кои се предизвиците со коишто ќе се соочи Македонија во периодот кој следи, а…

повеќе