Ѕвездата на „Терминатор“ Линда Хамилтон се приклучува на екипата на „Stranger Things“ за последната сезона

Линда Хамилтон оди во Хокинс, Индијана, каде ќе ѝ се придружи на актерската екипа на „Stranger Things“ за петтата и последна сезона на популарната серија на Нетфликс, според Тудум . Ко-ѕвездата на Хамилтон во „Терминатор“, Арнолд Шварценегер, кој е и главен акционен директор на Нетфликс и ѕвезда на документарниот филм „Арнолд“ кој дебитираше на пароброд овој месец, се појави на настан…

повеќе